Коментари од клиентите

Ги замоливме нашите клиенти да опишат, од што особено се задоволни во однос на соработката со Smarthost.
Подолу ви ги презентираме коментарите од нашите клиенти за Smarthost.mk хостингот

Urszula Twarowska

Urszula Twarowska, -

www.hobbysoutache.com

2021.10.02

Она што мене најмногу ме воодушеви во Smarthost е грижата клиентите. Брзо и конмкретно одговараат на е-маил. Телефонски, навистина се трудат да помогнат во решавање на проблемот (и успешно!). И не се чудат дури ни на најглупавите прашања од лудите блондинки, полн професионализам. За мене тие се 11/10.
Мојата оцена за услугите што ги нуди „SmartHost.pl“ е највисока. Освен решенијата и услугите што ги нудат, за нас многу е важна поддршката, на која може да сметаме, во кое било време. Топло го препорачувам, и на приватни лица кои имаат потреба од добар хостинг, и на агенции.

Graffstudio

Jarosław Żegleń, Creative Director

graffstudio.com

2021.10.02

Katarzyna

Katarzyna, Owner

floralflames.co.uk

2021.10.02

Го најдов Smarthost по препорака и воопшто не се каам што одлучив да се префрлам тука. Како личност која потполно не се разбира во „компјутерски работи“ секогаш се чувствувам згрижено и ако, поради незнаење, имам технички проблем, smarthost брзо и во пријатна атмосфера го решава. Топло го препорачувам.
Услугата работи беспрекорно. За нас како фирма која ги препродава услугите на SmartHost важно е што помалку време да поминуваме на страницата, со секоја минута, час, ден ние сме во загуба. Работиме само со фирми за кои не сме бета тестери – само со оние кои сериозно ги третираат даваните услуги. Го запознавме и сопственикот на фирмата, и уште тогаш бевме убедени дека вреди барем да пробаме. Не згрешивме. Интернет/ecommerce услуги обезбедуваме повеќе од десетина години, до сега сме запознале навистина мала група фирми кои сериозно им пристапуваат на хостинг услугите. Не купувајте „мачка во вреќа“. Препорачувам! Поздрав.

SEE-ME

Sylwester Piwko, Owner

bizuuu.com

2021.10.02

Home Forest

Agnieszka Czubak, CEO

homeforestgranada.com

2021.10.02

Smarthost го најдов по препорака на личност, која долги години таму има неколку домени – што за мене беше најсигурното мислење. Во јули ги пренесов таму домените и купив хостинг а потоа... се изгубив! Немав поим како да се справам со сето тоа, зошто немам SSL сертификат, гаде е една клучна датотека... За среќа момците од chat на моите прашања секогаш одговараа брзо, љубезно и компетентно, и конечно имам функционална интернет страница и прикачен сертификат! Ги препорачувам од срце!
Еден пријател ми го препорача smarthost малку бев скептичен бидејќи порано ми препорача една хостинг фирма која испадна не вредеше, но им дадов шанса откако ја префрлив мојата интернет продавница на prestashop, на серверот на Smarthost продавницата се прероди. Light speed си ја брка работата, се работи многу побрзо отколку на Apache \\ ПРЕПОРАЧУВАМ НА СИТЕ!!!! хостингот си цепи :)

Adrian Krysztoforski

Adrian Krysztoforski, -

a-kke.de

2021.10.02

Stanisław Duda

Stanisław Duda, -

finelf.com

2021.10.02

Долго време ги користиме услугите на SmartHost хостирајќи кај нив дел од нашите сервиси. Многу сме задоволни од услугата, која се одликува со ефикасна поддршка за клиентите, одлична брзина и ефективност на серверот како и можноста за користење на cPanel. Конкурентниот ценовник исто така заслужува внимание. Планираме и понатаму да ги користиме серверите на SmartHost и исто така препорачуваме соработка со оваа фирма.
Се префрлив од AZ, за жал цените таму растеа како луди, не вредеа за тоа што таму го имав, се префрлив на Smarthost по препорака на внук ми од самиот почеток многу ми се допаѓаше транспарентноста на страните и поставувањето нови домени и сл. Ми требаше помош од самиот почеток затоа што малку се разбирам во овие програми. Така што контактирав онлајн од 8-24 искрено, навистина супер тим кој знае што работи, во мојот случај помошта беше огромна, благодарам многу и што друго да додадам освен да им го препорачам на корисниците.

PHU DEAL

Piotr Franieczek, Owner

fivestarsbb.com

2021.10.02

-

Mirek, -

www.art2d.eu/

2021.10.02

Од 2018 година сум задоволен клиент на "Smarthost", а тоа несомнено е прилика за мала ретроспектива. Ги користам хостинг услугите, како и сопствен домен, регистриран токму во оваа компанија. Бидејќи актуелните понуди, карактеристики и параметри ги има на почетната страница >>smarthost.pl<<, јас ќе дадам детален опис на услугите ????. Сепак, решив да напишам што беше пресудно за мојот избор. Тоа се следниве предности: брзина и стабилна работа на серверот (систематски модернизирана опрема) атрактивна цена, дополнителни и бесплатни услуги (SSL сертификати) флексибилност на понудата, која може да се прилагоди на сопствените потреби, како и професионална техничка поддршка. Се на се, оваа хостинг фирма е тоа што сите го бараат, а зборовите – чесност и солидност го дефинираат начинот на кој работи. Дефинитивно препорачувам. Mirek
Повеќе од петнаесет години се занимаваме со креирање на интернет страници. ecommerce и интернет маркетинг – изборот на добар хостинг е приоритет за мене и за моите клиенти. По повеќе лоши искуства со разни хостинг фирми препорачана ми беше Smarthost, од која сум воодушевен. Дефинитивно, квалитетот што тука ќе го добиете вреди за цената. Smarthost ги исполнува моите очекувања и работни стандарди. Smarthost се издвојува од конкуренцијата со брзата комуникација преку прозорчето за онлајн разговор кое се наоѓа во долниот десен агол каде што секогаш добивам брза и професионална помош. Моментално 90% од моите клиенти ги користат серверите на Smarthost, благодарение на тоа долги години немам никакви проблеми со серверите.

Michał Jabłoński

Michał Jabłoński, Owner

growyourbusiness.solutions

2021.10.02

Indexmedica sp. z o.o.

Jadwiga Szymeczko, Manager

www.indexmedica.com/

2021.10.02

Долго ги користиме услугите на Smarthost.pl. Гледаме како се менува интернетот и колку е важен безбеден, брз и без дефекти хостинг. Брзината на вчитување на интернет страницата е исто така клучна од гледна точка за промоција на Google – Затоа изборот на Smarthost.pl е изборот кој дефинитивно го препорачуваме.
Целосна професионалност, одличен контакт, нерешливите проблеми ги решаваат веднаш! Препорачувам.

Piotr Biziuk

Piotr Biziuk, Главен и одговорен уредник

isokolka.eu

2021.10.02

Med. Naturalna Czesław Karkowski

Czesław Karkowski, Owner

www.czeslawkarkowski.com

2021.10.02

Користев многу хостинг фирми дури и странски но, конечно сум многу задоволен од Smarthost. Моите интернет страници се вчитуваат молскавично и се повидливи на пребарувачите. Трансферот на интернет страниците од странскиот хостинг беше многу брз, без проблеми и бесплатен. Покрај тоа голема предност на хостинг фирмата „Smarthost“ е идеалниот и брз контакт со онлајн консултантите, кои прецизно ги објаснуваат техничките прашања и помагаат во нивното имплементирање. Кратко кажано, многу ја препорачувам оваа хостинг фирма на сите кои бараат професионален хостинг.
Се префрливме на Smarthost од Microsoft Azure платформата. Јас сум воодушевен од тоа како SmartHost компанијата широкоградо го прифати нашиот мал проект и ни понуди многу професионална техничка и хардверска поддршка. Искрено можам да го препорачам SmartHost , професионална услуга, се’ се завршува многу брзо, една од ретките компании кои на клиентот не гледаат во стилот "си го купи, па сега снаоѓај се" или „Бизнис си е бизнис“. Го препорачувам SmartHost на секој што има желба да го постави својот веб-сајт на интернет.

Daniel Burzmiński

Daniel Burzmiński, Chief Administrator / Creator of the project

hectorwilde.com

2021.09.12

Michał Zwoliński

Michał Zwoliński, IT specialist

www.word.lodz.pl

2021.09.12

Smarthost е најдобар хостинг сервис во светот! Постојан и брз контакт со администраторите. Беспрекорна грижа, бесплатен пренос од еден хостинг на друг со можност за договарање на детали. Интуитивен интерфејс со огромни можности (вклучувајќи селективно враќање од бекапи). Скенери кои откриваат закани. Одличен квалитет и многу стручна услуга - услужни во секоја ситуација. Дефинитивно препорачувам !!!
Топло го препорачувам и ценам тимот на Smarthost. Едно нешто на кое секогаш ќе се сеќавам е дека тие се многу услужни, брзи и секогаш подготвени да помогнат. Сите мои проблеми секогаш се решаваат без дополнителни трошоци. Ви благодарам од срце Smarthost, многу ми помогнавте мене и на моите клиенти.

OSB Solutions

Osbert Mwijukye, Team Leader

mwijukyeosbert.com

2021.09.12

Wojciech Misiaszek

Wojciech Misiaszek, Owner

www.sztukapolska.com.pl

2021.09.12

Има ли подобра препорака од фактот дека го продолжив хостингот за наредната година? ;-) За сите мои услуги: https://www.sztukapolska.com.pl https://www.portretpupila.pl https://www.masterofstainedglass.com https://www.azylanci.pl
Благодарение на вашиот хостинг јас сум спокојна. Се’ функционира беспрекорно како швајцарски часовник. Иако ретко се случуваше, кога нешто тргнуваше наопаку (дури и „швајцарски часовник“ понекогаш може да откаже), веднаш добивав помош. Огромен плус e анти-плеат системот и големата посветеност и информираноста на “Шефот” Wojciech!

Bernard Fruga

Bernard Fruga, Management coach

www.fruga.net

2021.09.12

Jolanta Lenart

Jolanta Lenart, Owner

jolanta-lenart.pl

2021.09.12

Ова е мој 4. хостинг, и најдобар досега. Пријателски, услужен и потполно професионален, дури иако нешто не е во опсегот на нивните услуги можете да сметате на помош. Брза реакција и решавање на проблеми. Ви благодарам!
Потполно го препорачувам Smarthost. Во моето долгогодишно (речиси 20 години) искуство во креирање веб-сајтови и интернет продавници наидов на различни хостинг компании. Меѓутоа, само во Smarthost сметам дека вистински се грижат за нас и дека сите досегашни проблеми беа решени експресно (дури и преку онлајн разговор) .. Дозволете професионалци да се погрижат за вас .. :) Се надевам дека и покрај брзиот развој и зголемениот обем на работа, самата услуга ќе остане иста. Тоа му го посакувам на Smarthost ;)

GR4 sp. z o.o.

Dawid Szczepaniec, President of the Management Board

www.cartello.pl

2021.09.12

1 2

WordPress Хостинг

Брзина и ефективност: ssd дискови, http/2, многу cache методи, бесплатен пренос на податоци, бесплатни SSL сертификати

Joomla Хостинг

Брзина и ефективност: високо I/O, голема RAM меморија, ssd дискови, http/2, бесплатни SSL сертификати, техничка поддршка

PrestaShop хостинг

Сигурност и ефективност: потполна одвоеност, анти-експлоитна технологија, ssd дискови, http/2, бесплатни SSL сертификати.

Дедицирани сервери

Секаде, каде што се потребни високи компјутерски перформанси, можете да изберете еден од нашите дедицирани сервери во нашата сопствена серверска просторија лоцирана во Европа.

VPS сервери

Кога морате да поставите оперативен систем на нашата хостинг платформа, добро е да изберете сопствен VPS од cPanel и пристап до root.

Регистрација на Домени

На Smarthost можете да регистрирате неколку стотици видови домени од целиот свет. Нашите цени се прифатливи за сите.